SSS: Sıkça Sorulan Sorular

Kafanıza takılan soruların yanıtlarını burada bulacaksınız.

Sitenin tüm özelliklerinden nasıl yararlanabilirim?

Bunun için öncelikle üye olmanız gerekir.

SelçukHocam’la iletişime nasıl geçebilirim?

Bunun için iletişim formundan yararlanabilirsiniz. Ayrıca canlı ders saatinde kendisine doğrudan soru yöneltebilirsiniz.

 

Üye parolamı nasıl güncelleyebilirim?

Üye sitedeki giriş bölümünden “Şekil 5. Şifreni mi unuttun?” ya da “Şekil 6. Şifreni değiştir” ya da şu linke tıklayarak gelen Şekil 7 ekranında şifrelerini değiştirme taleplerini e-postalarına gönderebilirler.


Şekil A.5. Şifre mi unuttun linki


Şekil A.6. Şifreni değiştir


Şekil A.7. Yeni parola için e-posta giriş ekranı

 

 

WizİQ sistemine nasıl giriş yaparım?

 


Şekil 1. Giriş (sign in) penceresi

Sistemin tüm özelliklerinden yararlanabilmek için giriş (sign in) yapmalısınız. Bunun için önce web tarayıcınızda http://www.wiziq.com/Sign_In.aspx adresine gidin. Karşınıza yukarıda ki gibi bir ekran gelecek.

 

  • Facebook kullanıcı adınız üzerinden (şekilde 1 numaralı düğme) giriş yapabilirsiniz. Facebook kullanıcı adınız (e-mailiniz) ve facebook parolanızla sisteme giriş yapacaksınız.

 

  • Facebook hesabınızı kullanmadan bize göndermiş olduğunuz e-mailleriniz üzerinden WizIQ sisteminde sizin için hesap açtık. E-mail kısmına (şekilde 2 nolu kutucuk) bize gönderdiğiniz e-mail adresini giriniz, Password kısmına (şekilde 3 nolu kutucuk) ise shd55demo parolasını giriniz. Ondan sonra Sign In düğmesine basınız.

 

WizİQ üyeliğimi E-Posta yoluyla nasıl onaylarım?

Aşağıda Şekil 2’de gösterildiği gibi bir kereliğine size gelen onay (confirm) işlemini gerçekleştirmeniz de yarar olacaktır.

Şekil 2. WizIQ üyeliğinin onaylanması (confirm)

Önce mail kutunuza düşen (şekilde 1 nolu bölüm) “Confirm registration with WizIQ” mailine tıklayın. Mail içerisinde ki linke tıklayın (şekilde 2 nolu bölge), bu durumda tebrik mesajı görmelisiniz (şekilde 3 nolu bölge).

 

WizİQ sisteminde derse nasıl giriş yaparım?

 


Şekil 3. Derse giriş yapma

Herşeyden önce WizIQ sistemine giriş yaptığınızdan emin olun. Bu Şekil 1’de anlatılmıştı. Şimdi e-mailinize girin WizIQ’den gelen “Selçuk Hoca Ders” benzeri bir mesaj göreceksiniz (şekilde 1 numaralı bölge) ona tıklayarak mailinizi açın. Mail içerisinde geçen “View complete information” linkine tıklayın (şekilde 2 nolu bölge). Karşınıza çıkan WizIQ sayfasında “Join Class” veya “Launch Class” düğmesine tıklayın (şekilde 3 nolu düğme). Giriş yapmışsanız dersin işlendiği beyaz tahta (whiteboard) sistemine doğrudan yönlendirileceksiniz ve ders başladığında Selçuk hocayla karşılaşacaksınız. Eğer WizIQ’ye giriş yapmadıysanız Şekil 1’de anlatıldığı gibi ya Facebook hesabınızla ya da WizIQ hesabınızla sisteme giriş yapabilirsiniz.

 

7/24 Selçuk hocamızın telefonundan da kendisine erişebilirsiniz: 0505 795 40 50